Nostaljik tramvay

Stambuł, plac Taksim. Wagon nr 115 zbudowano w roku 1914. Służył najpierw w europejskiej, później azjatyckiej części miasta, do 1966 r., kiedy to zamknięto sieć tramwajową w Stambule. Pojazd zdeponowano jednak w zajezdni autobusowej, gdzie przetrwał aż do roku 2014, kiedy przywrócono go do ruchu. Na uruchomionej w 1990 r. krótkiej, „nostalgicznej” trasie Taksim – Tünel kursował przez kolejne 10 lat. Obecnie jest odstawiony. 05.10.2016

Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *